Blog
Septembeard 2015 0
Septembeard 2015

Każdy brodacz wie, że w ciągu roku najważniejsze są dwa miesiące. Jednym jest wrzesień, a drugim listopad. Oba te miesiące to bardzo ważny okres bo bezpośrednio związany z naszą męskością. Czym więc jest Septembeard

Wrzesień jest dla mnie ważnym miesiącem z trzech powodów: urodziłem się w nim, posiadam brodę oraz jestem mężczyzną i chce dbać o swoje zdrowie. Wszystko to wiąże się bezpośrednio z akcją Septembeard.

Septembeard, czyli połączenie słów September (wrzesień) oraz beard (broda), to nieprzypadkowa kombinacja. Jest to bowiem miesiąc, w którym dużo mówi się o raku prostaty – problemie, który każdy mężczyzna może napotkać w swoim życiu. Dlatego w tym miesiącu zwiększa się świadomość ludzi, a w szczególności mężczyzn (bo to ich głównie dotyczy ta choroba), jak ważne jest dbanie o siebie i samoświadomość. I tak jak to bywa w przypadku akcji Movember, która odbywa się w listopadzie, mężczyźni na znak męskiej solidarności i podniesienia świadomości na ten problem, zapuszczają brody. Zapuszczają brody od pierwszego dnia miesiąca do jego końca. Zapuszczać brodę można samemu lub w grupie znajomych. Dla pasywnych (jeśli można to tak nazwać) jest po prostu nie golenie się w tym miesiącu i „duchowe” wspieranie akcji. Alternatywą jest aktywne uczestniczenie w całym przedsięwzięciu, czyli zapuszczanie brody w miesiącu wrześniu, zrobienie sobie zdjęcia (może być z brodatymi kolegami) i umieszczenie go na stronie http://www.septembeard.org. Potem trzeba jeszcze poprosić znajomych, rodzinę oraz innych ludzi o „zasponsorowanie” naszej brody. Kto zbierze najwięcej pieniędzy ten wygrywa i zostaje królem miesiąca. Pieniądze uzyskane w ten sposób przekazuje się organizacjom zdrowotnym i badawczym, które walczą z rakiem prostaty oraz ciężko pracują nad badaniami w celu wyeliminowania tego ustrojstwa z naszego życia. Można oczywiście też po prostu przekazać datek bez większych problemów i zabawy w zapuszczanie brody. Niemniej jednak akcja jest warta świeczki bo przecież chodzi o nasze zdrowie drodzy brodacze. Jeśli chcecie pomóc klikajcie DONATE na stronie www.septembeard.org i zapuszczajcie brody w miesiącu wrześniu ! I w ogóle je zapuszczajcie :)

Beardrust, Syców, Polska
Oryginalny post znajduje się „tutaj"

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl