Blog
Czy warto zapuszczać brodę? (DBANIE) 5
Czy warto zapuszczać brodę? (DBANIE)

Czy warto zapuszczać brodę?

W sumie na to pytanie każdy z Was musi odpowiedzieć sobie sam, ja oczywiście powiem TAK JAK NAJBARDZIEJ, BRODA KONIECZNIE MUSI BYĆ! Ale w sumie jak Tobie nie odpowiada, to zmuszanie jest bez sensu. W ostatnich 2-3 latach widać mega powrót brody i szczerze powiedziawszy czy ktoś z Was zapuszcza ją bo taka moda, czy dlatego że lepiej się z nią czuję, czy dziewczyna nalegała, a może bez brody wyglądam jak dzieciak to mnie za bardzo nie obchodzi – ważne, że ją zapuszczasz i dołączasz do zarośniętej braci!

DBANIE
Sama broda do niedawna była kojarzona/przyklejana do konkretnych kultur, zawodów, itd. , niestety często kojarzona też z zaniedbaniem (proste wytłumaczenie: nie masz czasu na golenie to masz brodę).

Na szczęście obecnie z najgorszym stygmatem czyli „zaniedbaniem” możemy walczyć na co dzień bo dla mnie prawdziwy brodacz to zadbany brodacz!

Teraz pojawi się zapewne wielu gniewnych mówiących, że brodacz powinien podlewać ją piwem, oliwić tłuszczem z jedzonego mięsiwa, a zamiast czesania, zaplatać ją w wikińskie warkocze. No dobra to teraz powiedz mi młody wikingu ile takie natłuszczania i podlewania brody wytrzymasz sam, ile osoby w twoim towarzystwie, a ile też niewiast na taką brodę wyrwiesz?

 brodaty drwal       brodaty marynarz

Sam nie jestem zniewieściałym lalusiem (prawie 2metry wzrostu, ponad 100kg i tęgi brzuszek wyhodowany w latach młodości z którym obecnie walczę :) ) i też do lalusiowania nie namawiam, ale nawet jak jesteś najbardziejszym z tych bardziej męskich wikingów to warto zadbać o siebie i wcale nie zrobi to z Ciebie mniej męskiego mężczyzny, bo myć się trzeba, włosy na łbie myć też trzeba, to i brodę by wypadało, czesać czuprynę też czeszesz, to i brodę wyczesz, itd., itp. Dbanie o brodę to nic innego jak dbanie o jakąkolwiek inną część naszego ciała i jak już się ją zapuści to robić to trzeba (o samej pielęgnacji zrobię osobne wpisy)!

 

W kolejnym wpisie, opowiem troszkę o wpływie BRODY na Wasz wygląd.

 

Krzaczasta Broda, Wrzesień 2016, Warszawa.

Komentarze do wpisu (5)

15 lutego 2017

Jeśli broda to koniecznie zadbana żeby nie wyglądać jak menel

8 marca 2017

Oczywiście że warto!

12 marca 2017

Cieszę się, że tyle jest teraz kosmetyków do brody. Kiedyś trzeba było samemu kombinować z kremami itp., a teraz pełen wybór dostępny od ręki. I oczywiście polecam sklep, mega dobra i szybka obsługa!

20 marca 2017

Co za pytanie, pewnie że warto!

30 listopada 2017

To jest wręcz konieczne!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl