Blog
Broda to nie moda – a co? 15
Broda to nie moda – a co?

Broda to nie moda – a co?

Od jakiegoś czasu mierzi mnie temat wielokrotnie dyskutowany w wielu miejscach, czy broda to moda, styl życia, tradycja, trend i wiele innych. I wiecie co jakoś mi tak naprawdę to wszystko jedno co by to nie było, ważne jest to, że wielu mężczyzn wygląda normalnie, wygląda inaczej, wygląda ciekawie.

Szablonowość jest zawsze do dupy i odrobina kolorytu nikomu nie zaszkodzi, jakże nudne byłoby życie gdybyśmy wszyscy chodzi w identycznym kolorze ubrania z identyczną fryzurą i jakże nudne było życie, gdy jeszcze kilka lat temu większość facetów chodziła gładko ogolona bo taki był trend… i nie ściemniajcie mi tu, że było inaczej bo znakomita większość z Nas jeszcze 5-6 lat temu brody nie miała, bo albo jeszcze nie chciała rosnąć albo zwyczajnie była golona. Oczywiście są wśród nas Brodacze z dużo większym stażem i nie mam zamiaru tu nikogo obrażać, ale mierzi mnie trochę ten hejt na ludzi którzy zapuścili brody i szczycenie się tym od ilu to lat nagle wszyscy mają własne – Panowie to naprawdę nie jest najważniejsze! I nawet jeśli w dużej mierze to tylko czasowy trend to liczę na to, że będzie on trwał jak najdłużej bo moim skromnym zdaniem nie jest on jakąś kolejną fanaberią, a zwyczajnym powrotem do normalności.

brodaty batman

Powodów hodowania brody jest pewnie z milion:

mam brodę bo lubię,
mam brodę bo fajnie wygląda,
mam brodę bo laski na nią lecą,
mam brodę bo jestem inscenizatorem i jest mi potrzebna,
mam brodę bo jest męska,
mam brodę bo to tradycja rodzinna,
mam brodę bo jestem leniem,
mam brodę bo bez niej wyglądam jak pipa,
mam brodę bo ją lubię,
mam brodę bo ładnie pachnie,
mam brodę bo chroni mnie przed zimnem,
mam brodę bo modna,

mam brodę bo mogę i chcę! I na tym bym poprzestał, wszyscy jesteśmy Brodaczami i na zdrowie, niech Wam Brody rosną!

a Ty czemu masz brodę ?

 

Krzaczasta Broda, Listopad 2016, Warszawa.

Komentarze do wpisu (15)

25 listopada 2016

Spokojnie ;) "moda na brodę" zanika coraz bardziej, jak każda inna. Powoli wracamy do sytuacji, w której brodę nosi się przede wszystkim dlatego, że zwyczajnie ma się na to ochotę. Jednak dała nam (mam na myśli rynek) kilka fajnych rzeczy, które prędko nie znikną. Pierwszą i najważniejszą z nich jest swoista świadomość brody: na ulicach polskich miast coraz więcej facetów ma brody zadbane, przystrzyżone i wykonturowane, bez zarośniętej szyi itd. Nie trzeba chodzić do fryzjera za ciężką kasę czy stosować wielu rozmaitych kosmetyków, zdrowy umiar i odpowiednia higiena są jak najbardziej wskazane. Dzięki temu pojawiło się znacznie więcej profesjonalnych zakładów, w których nie tylko można przystrzyc brodę, ale i dowiedzieć się jak o nią zadbać i co stosować. Poszerzył się też wybór kosmetyków: nie tylko łatwiej dostać odpowiednie kosmetyki (więcej sklepów, szersze oferty), poszerzyła się też obecność bardziej rozpoznawalnych marek, których produkty są sprowadzane do Polski. Więc nośmy brody, póki dobrze się z nimi czujemy :) PozdR Rafał, brodaty od jakichś 13 lat

25 listopada 2016

Dobrze gada polać mu :)

25 listopada 2016

Broda to styl życia. Odkąd mieszkam poza miastem jest naturalna i nie wymuszona. Lubię ją, bo jest moja i nikomu nic do niej... nawet żona ją polubiła.

25 listopada 2016

Broda jest przejawem Daat- oświecenia.Medrzec zawsze ma brodę ;) Pierwszy mężczyzna Adam też miał brodę.Jest ona zatem pierwowzorem męskości.

27 listopada 2016

noszę brodę ,gdyż ponieważ jest to jedyne co rośnie na głowie (twarzy) i z tego powodu jest cool.

28 listopada 2016

A ja zgoliłem całkiem brodę,miałem brodę około 10 lat i teraz jest mi tak dobrze, może dlatego, że nie mogłem sobie przypomnieć jak wyglądałem bez niej. Wiecie co bez brody jest mega. Pozdro

29 listopada 2016

Mario pewnie, że dobrze czasem coś zmienić. Ja w sumie od około 20 lat mam zarost i od czasu do czasu regularnie skracam, a nawet golę - nie chodzi o to żeby być Gandalfem, a dobrze się czuć ze sobą. Tylko pamiętaj wróć jeszcze do niej ;)

15 lutego 2017

Zaczęła rosnąc to zapuszczam bo lubię :)

15 marca 2017

Drugiej połówce się podoba to noszę. Dla mnie to też wygoda. Codzienne golenie to męka.

1 kwietnia 2017

Mam brodę bo mam ją od zawsze. Po prostu...

3 sierpnia 2017

Nie noszę brody. Jednak wielu wygląda fajnie z nią. Najfajniej prezentuje się broda w towarzystwie łysej głowy.

19 października 2017

jeżdżę na wózku inwalidzkim i będę nosił tak długą aż mi się w szprychy nie będzie wkręcać. Jeżeli małżonce nie pasuje abyś nosił brodę to znaczy sugeruje jak masz wyglądać proponuję zapytać ją czy jak idzie do fryzjera to pyta się Ciebie jak ma się obciąć.Wszystkie obcinają się jak im pasuje. U mnie takie pytanie zakończyło wszelki dyskusje.

30 listopada 2017

Broda to ja, ja to broda!

5 grudnia 2017

polecam najlepsze połączenie brody z wygoloną głową w teledysku o trzech odjechanych facetach w utworze PUSH THE TEMPO zespołu FATBOY SLIM.

6 września 2019

BO W BRODZIE MADROSC SIEDZI KIEDYS BRODA TO BYŁ PRZYWILEJ KRÓLÓW I MEDRCÓW RESZTA MUSIAŁA SIE SKUBAC DZISIAJ NP W SLURZBACH JEST PODOBNIE CHCESZ BRODE MUSISZ PRZEŁOZONEGO MIEC ZGODE POWODÓ JEST JESZCZE KILKA.....

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl